Foremost Poets!

3/03/2010 Autor: StadtkindPamiętacie ten przeszywający głos z kawałka "Moonraker", który zaczynał się od frazy "Please do not be alarmed"? Jego właścicielem jest Noble John Ali aka John Holiday ukrywający się również pod aliasami Foremost Poets i Johnny Dangerous, postać o tyle kultowa co intrygująca.

Na początku lat 90tych rzucił podwaliny pod deep house, tworząc mariaż future funku i spoken word. W 1990 Nu Groove/SBK Records wypuszcza "Reasons To Be Dismal", który mocno namieszał w amerykańskim podziemiu. 3 lata później, już jako Johnny Dangerous uderza z numerem "Problem n°13 (Beat That Bitch With A Bat)" i znów zrobiło się o nim głośno (swoją drogą to całkiem sympatyczny utwór na zbliżający się dzień kobiet). Numer ten ostatnio sparafrazowali Claude Von Stroke i Justin Martin jako "Beat That Bird" w nawiązaniu do swojej wytwórni Dirtybird.

Po tym sukcesie John znika na kilka lat z muzycznej sceny. Jak widać jednak lubi spektakularne powroty, bo w 1998 roku wydaje dla Soundman on Wax "Moonrakera". Kolejny hit , który staje się chyba jego najbardziej znanym kawałkiem. Pod koniec lat 90tych serwuje jeszcze serię remiksów, vocal miksów czy acapelli, które ugruntowują jego pozycję na scenie. Wtedy skręca w stronę R 'n' B i Hip Hopu by sprawdzić swoje umiejętności w tych muzycznych rejonach.

W 2008 znów, tym razem w kolaboracji z Louie Vegą, nagrywa kolejne dwa szlagiery: "New York City" (ile to już od powstało dla tego miasta...) i "London Roots". Jak przeczytałem, obecnie wydaje masę white labelowych remiksów takich artystów jak Rick James, Marvin Gaye, Stevie Wonder, Enya, Dr Buzzard, The Peech Boys, San Ilya czy Outkast. Współpracuje też z postaciami jak: Dennis Ferrer, Crystal Waters, Henri Kohn, Quentin Harris.

Poeta, producent, pisarz, wokalista, DJ, inżynier i reżyser filmowy... Pamiętajcie!

"There may be many Johnny Dangerous', but there's only one Foremost Poets".

Kerri Chandler - Bar A Thym (Foremost Poets Vocal Edit)
Foremost Poets - Moonraker (Magik J's Back To My House Remix)


Pzdr.
Stadtkind

1 komentarze:

  1. Tomek pisze...

    Swego czasu jarałem się tym trackiem, przypomnianym przez DJ Hella: http://www.youtube.com/watch?v=ABv7iRroDS8

Prześlij komentarz