Celebrate the nun

11/25/2009 Autor: StadtkindJak głosi nasze skromne credo, nie ograniczamy się muzycznie i chcemy się dzielić naszymi swoją wiedzą i fascynacjami. Co jakiś czas będę jednak mrużył do was oko i łypał do nim do was znacząco, przytaczając tu swoistą ciekawostkę, smakowity wątek, licząc że i was on zaskoczy czy rozbawi.

Kontynuujemy tematykę krajów niemieckojęzycznych. Zanim Scooter stał się utytułowanym twórcą muzyki hard dance (bo to chyba najbliższe prawdzie określenie) i stety niestety jedną z ikon niemieckiej muzyki, dwóch z jego członków tworzyło synthpopową formację Celebrate The Nun. Odnieśli nawet drobne sukcesy w USA, bo ich drugi singiel "Will You Be There" znalazł się na 4 miejscu Usa Billboard-Club-Charts. Debiutancki album "Meanwhile" rozszedł się tam nawet w 30 tysięcznym nakładzie.

Pierwszy singiel "Ordniary Town"

I wspomiany "Will You Be There":
W tym miejscu mając na uwadze późniejsze dokonania Scootera, można pokrótce, rzecz jasna w dużym urproszczeniu, przestudiować różnicę między latami 80tymi a 90tymi. Najpierw "Will you be there", potem "How much is the fish?". A tka przy okazji, to może mi ktoś odpowiedzieć na pytanie, dlaczego kawałek z refrenem "How much is the fish" był jednym z kandydatów do bycia hymnem mistrzostwa świata w piłce nożnej w 1998 roku we Francji?

Pzdr.
Stadtkind

0 komentarze:

Prześlij komentarz