DJ Drama & Soulja Boy - Gangsta Grillz

2/02/2010 Autor: TomekNie to, że się jakoś specjalnie ekscytuje. Pewnie gdyby nie całkiem pochlebna recenzja w The Wire (cóż za zaskoczenie!) pewnie do tej pory nie odważył bym się tego mixtape'u przesluchać konsekwentnie, od początku do końca. DJ Drama tym razem zaprosił do współpracy Soulja Boya, który przy pomocy takich graczy jak m.in. Oj Da Juiceman, Gucci Mane, przez około godzinę próbuje zainteresować słuchacza niebywale kolorowymi historiami z życia dziwiętnastolatka.

Soulja Boy rzekomo "back to the business", wnioskuję więc, że plyta ta miała stanowić powrót do formy, pokazując zarazem znaczący progres, szlifującego swój warsztat rapera. Na "Gangsta Grillz" dalej sporo tendencyjnych "fruity loopsowych" crunków ( ("Go Ham","I Got Mojo) z których do tej pory słynął.. Mimo to w kilku miejscach całkiem miło się zaskoczyłem, słysząc pobrzmiewające grime'owe patenty ("What You Know"), zabawy z akcentowaniem na końcowe wyrazy czy motywy i zagrywki których z pewnością bym się po nim nie spodziewał (patrząc zwłaszcza w odniesieniu do jego dotychczasowych tworów).

Imho, takie trzy highlighty tego krążka, prezentujące jakieś tam skillsy i jakieś tam pomysły. Pierwszy z nich łechta mnie wyjątkowo mocno. Dwa pozostałe - raczej na pół gwizdka.


Soulja Boy Feat. JBAG - What You Know

Soulja Boy Feat. Gucci Mane - Bands
Soulja Boy - POW

0 komentarze:

Prześlij komentarz