Massive Bass Attack

1/14/2010 Autor: TomekKto jeszcze pamięta solowe kawałki autorstwa Phon.o ? Przez cały czas kojarzony głównie z labelem Shitkatapult, w którym wydawal swoje kluczowe produkcje. Mowa tutaj przede wszystkim o albumie "Burn Down The Town", wypuszczonym 5 lat temu... aż proszącego się o reedycję. Sam label Shitkatapult dosyć wyraźnie ewoluował. Apparat stał się emo. T Raumschmiere przypomniał sobie o swoich punkowych korzeniach, dopuszczając się kooperacji m.in z wokalistką Guano Apes. Fenin robi głębokie techno w duchu Jah. Oczywiście nie ma w tym nic złego, bo Shitkatapult to przecież ponad 10 lat elektronicznej historii i w przeciągu tak długiego odcinka czasu, wcale nie trudno o niespodziewane zwroty akcji i wszelakie stylistyczne metamorfozy. Nasz przyjaciel Phon.o, debiutując w barwach Cytrax napierniczał rasowe, glitchowe techno, płynnie przenikając struktury IDM (?), Dubu, zahaczając miejscami o dźwiękowy (no danceable) eksperyment. Wspomniany na początku album "Burn Down The Town" wydany w 2005 roku, był w zasadzie dla niego nowym muzycznym etapem. Mocarny bas, cięte wokale, łamany beat spowodowały, że internetowi spece od wszystkiego, zaczęli się głowić nad prawidłowymi tagami dla tejże muzyki. Wielu zdecydowało się wrzucić go do bezpiecznej szufladki "abstract", no bo przecież trochę to za szybkie jak na hip-hop, a z drugiej strony, niebezpiecznie taneczne jak na "poważne eksperymenty z rytmicznym hałasem".

Phon.o, bierze znikąd dialogi, które miksuje z bliżej nie zidentyfikowanymi dźwiękami i przyozdabia melodiami, których nie jesteś w stanie zanucić. Dobrze się przy tym wszystkim bawi, na dowód czego zamieszcza na YouTube fragmenty filmów, w których z łatwością wygrywa przy pomocy klawiatury MIDI, ultra fajne akordy.

Aktualnie skupiony jest na swoim projekcie CLP, tworzonym wraz z Chrisem De Luca (half of Funkstorung). To w sumie ciekawe zrządzenie losu bo sam Chris przy okazji albumu "Appetite For Distruction" brzmiał niczym hip-hopowe Autechre, dając przy okazji upust swojej fascynacji eksperymentalnym rapem i glitchem.

Świeżutki remix. Floor killer, future garage, czy coś...

Robert Koch - Gorom Sen (Phon.o Remix)

0 komentarze:

Prześlij komentarz